איך יראה התינוק שלך אחרי הלידה

איך התינוק שלך יראה אחרי הלידה

כל אם לעתיד שעוברת את המסע הקסום של להיות אמא מעלה בדמיונה דמות מעורפלת שהיא חושבת איך יראה תינוקה, ויש כאלה שחולמות על מראה התינוק במדויק לפרטי פרטים. אבל זה עשוי להפתיע אותך שהתינוק שלך לא יראה בדיוק איך שדמיינת בהיותו בבטנך.

אם את תוהה לגבי המראה של התינוק שלך לאחר הלידה, אז הנה לך כמה עובדות שימושיות שיעזרו לך להתכונן למראה של התינוק שלך, ושוב לא הכל מדויק ולפעמים זה הרבה יותר טוב 😊

1- עור

מיד לאחר שנולד התינוק שלך הוא יהיה מכוסה כולו בדם, מי שפיר, חומר דביק לבן המגן על עורם בפנים הנקרא ורניקס. כפות הרגליים והידיים שלהם עשויות להיראות כחלחלות וקרות למגע. הסיבה לכך שזרימת הדם של התינוק לאחר הלידה היא איטית, אל חשש זו תופעה נפוצה שתחלוף ברב המקרים תוך 48 שעות.

 

2- ראש ופנים

בלידה רגילה, ראשו של תינוקך עשוי להיראות בצורה מוארכת בעקבות הלחץ המופעל על הגולגולת מתעלת הלידה. עם זאת, במקרה של לידה קיסרית הראש יהיה עגול. בפנים עשויות להיות חבורות שחולפות תוך מספר ימים מהלידה, אך במקרה של לידת מלקחיים, זה עלול לקחת זמן רב מזה.

 

3- זרועות, רגליים וידיים

הידיים והרגליים יהיו כחלחלות אך אל דאגה הן תהפוכנה לורודות תוך שעות עד ימים. עור הידיים והרגליים יהיה מעט מקומט אך אחרי מספר ימים ייראה רגיל לחלוטין.

 

4- איברי המין

איברי המין של התינוק שלך אינם בצורתם הטבעית במהלך הלידה, בגלל העומס הכבד של ההורמונים, איברי המין עלולים להופיע נפוחים ורחבים. אברי המין לבנות ובנים יהיו מוגדלים יותר מהרגיל אך הם חוזרים לצורתה הרגילה. אצל בנות זה ייקח כמה ימים לחזור לגודל הרגיל ואילו אצל הבנים זה ייקח יותר זמן.

 

5– עיניים

רב התינוקות נולדים כשעיניהם לא פקוחות זה קורה בגלל לחץ מהלידה. הדבר יכול להישאר ככה כמה ימים לפעמים אף יהיו מעט שטפי דם . אל דאגה תופעות אלה יעלמו תוך מספר ימים לאחר הלידה.

 

6– שיער

יש תינוקות שנולדים שעירים, עם רעמת שיער כמו אריה, ויש כאלה שנולדים עם מעט שיער ואפילו קירחים. בדרך כלל תינוקות שנולדים עם רעמת שיער ייוולדו לפני חודש תשיעי וזה בגלל שלא עברו את תהליך שלב נשירת השיער לפני יציאתם לאוויר העולם. תינוקות עם מעט שיער הם תינוקות שייוולדו אחרי תשעה חודשים ועברו את תהליך נשירת השיער.

בדרך כלל השיער איתו נולד התינוק ינשר עד גיל חצי שנה.

 

7- ציפורניים

תינוקות נולדים עם ציפורניים, יש כאלה שנולדים עם ציפורניים ארוכות מאוד. ניתן לגזור ציפורניים כבר מגיל לידה כדי למנוע מהתינוק לפצוע את עצמו. אם את חוששת לגזור בשלב כזה מוקדם אפשר להלביש כפפות על כפות הידיים כדי שהתינוק לא יפצע את עצמו עד שתרגישי בטוחה יותר.

 

מקווה שזה יגרום לך להתכונן למראה של המלאך או המלאכית שלך לאחר לידה ולתת לך מושג איך הם יראו.

 

 

 

הטקסט כתוב בלשון נקבה אך פונה לכל המגדרים