החלפת חיתולים לבן או לבת? וטיפול בתפרחת החיתולים

וואו הרגע הזה הגיע כבר לא להאמין. זה הזמן להחלפת חיתולים

אז הגיע הזמן המיוחל לו חיכיתם והקטנטן או קטנטנה כבר כאן מוחשיים, חודשים חלמתם על הרגע הזה והנה הוא פה. לא חשבתם שבימים הראשונים לאחר הלידה, אחד הדברים הכי חשובים שתעשו זה לא רק האוכל, חוסר השינה שתטריד אותכם אלא כמות ותדירות החלפת החיתולים הגדולה תודו שהיא די מתישה.
אבל אל דאגה. לאט, לאט, ככל שהתינוק גדל כמות ההחלפה ותדירותה הולכות ופוחתות.
אם בחרתם להשתמש בחיתולים רב פעמיים, רצוי להחליף  בתדירות גבוהה יותר (ליבי ליבי איתכם 🙁 אבל גאה בכם על התושייה. היי בכל זאת ככה גידלו חלק מאיתנו לפני שנים או שלא סורי כנראה הזדקנתי), כיוון שכושר הספיגה של חיתול הרב פעמי מבד קטן ביחס לכושר הספיגה של הטיטולים החד- פעמיים.
שאריות שתן וצואה מזהמים את עור התינוק, ויכולות לגרום לגירויים בעור, דלקות ומחלות.

אני מאד ממליצה לשטוף את ישבנו של התינוק במים בכל החתלה. אפילו ללא סבון. כדי להעניק לתינוק הרגשת רעננות נעימה.
ככל שהתינוק גדל, הוא הופך לפעיל יותר, דבר זה מקשה לעיתים על החלפת החיתול. אני ממליצה לשמור בפינת ההחתלה צעצוע מעניין, שיעסיק את התינוק. ואפילו להקפיד שיישאר במקום קבוע ובהישג יד מוצץ למקרה הצורך.

בת או בן?

בעת החלפת חיתול לבנות חשוב להקפיד על ניגוב מקדימה לאחור, על מנת למנוע מגע של הצואה עם איבר המין. האמת שכדאי מאד להקפיד על כך גם אצל הבנים.
שאם לא כן – חיידקים מהצואה עלולים לעבור לאברי המין ולזהם אותם.

כמו אמהות רבות, גם אני כאם לשלושה בנים ממליצה מאד לכסות את הפין בחיתול, כאשר מחתלים תינוקות בנים, כדי להימנע מ"מקלחת חמה" … (:

איך למנוע תפרחת חיתולים?

ככל שנדאג להקפיד על תדירות גבוהה של החלפת החיתול המלוכלך , ונשאיר את התינוק עם חיתול יבש צמוד לגופו, כך נקטין את הסיכוי להתפתחות של תפרחת חיתולים וגירויים בעורו.

איך לטפל בתפרחת חיתולים?

כדאי במידת האפשר להשאיר את התינוק ללא חיתול למשך זמן ממושך בכל יום. (וואי איך אני מתגעגעת לקיץ זה הזמן הכי אהוב עליי כשהילדים היו תינוקות נתתי להם להסתובב חופשי משוחררים כמו בסיקסטיז 🙂 )
קיימים סוגים רבים קרמים ומשחות למניעה וטיפול בתפרחת החיתולים, כדאי לבדוק איזו מהן מתאימה לתינוק שלכם.

חושבים שזה עזר לכם לחשוב על זה בצורה חיובית וקלילה ? 

החלפת חיתולים וחיתול רב פעמי