צעצועים לתינוקות מה הכי חשוב לדעת

מאמר טיפים והצעות לבחירת צעצועים לתינוקות

הילדים שלנו הם הדבר החשוב לנו מכל, אין ספק כי אנו רוצים את הטוב ביותר בשבילם בכל תחום. אתם ודאי יודעים שאחד הדברים שיכולים לשמח ולהעסיק את התינוק שלכם הכי הרבה הוא משחק שהוא אוהב. לכן נדבר היום על צעצועים מה כדאי לקנות וממה חשוב להיזהר.

אילו צעצועים לתינוק עלולים להוות סכנה?

ראשית נדבר על דברים אשר יכולים לגרום לסכנת חנק. זה הרי מובן מאליו, אנו יודעים שאלו תינוקות, ואנו מקפידים לתת להם צעצוע בגודל כזה שלא יאפשר להם להכניס אותו לפה ולגרום לאסון. אבל צריך לשים לב לפרט מאוד חשוב, לפעמים הצעצוע הגדול בנוי מעוד מספר חלקים קטנים להם פוטנציאל נזק אדיר, בגלל זה כאשר אנו רוכשים צעצועים לתינוק כדאי שנבחן את הצעצוע בצורה מעמיקה ונראה האם יש לו תו תקן. דבר נוסף עליו נדבר הוא חומרים מסוכנים אשר מגיעים ישירות אל התינוק שלנו דרך המשחק החדש אותו קנינו. למשל שאריות של דבק ושל צבע שנשארו על המשחק, חומר מעכב בעירה ואפילו חומרים משמרים. כל אלו יכולים לגרום לתינוק שלנו נזק בריאותי, אמנם לא באותו הרגע בו הוא ישחק באותו משחק, אבל לאחר תקופה מסוימת זה עלול לקרות.

כיצד לבחור את המשחק הנכון לגיל התינוק/ת?

בגילאים הכל כך ראשוניים הללו, צעצוע הוא לא רק בשביל להעביר את הזמן לילד כפי שרבים חושבים. ישנה חשיבות מבחינת ההתפתחות המוטורית, הרגשית והשכלית של התינוק. לכן חשוב שנבחין אלו צעצועים אנו בוחרים לקנות, ומה מתאים לשלב ההתפתחות של הילד.לפניכם המלצות לפי גיל התינוק :

– עד גיל שישה שבועות, מומלץ להשמיע לתינוק מוזיקה נעימה ומרגיעה, לקנות עבורו משחקים בסגנון מובייל, ולהציג בפניו ספרים ו/או איורים עם צבעים דומיננטיים שימשכו את תשומת לבו.

– גיל חודש וחצי עד שלושה חודשים, האוניברסיטה הוא המשחק הקלאסי והאידאלי לגיל הזה, הילד יראה סביבו המון צבעים ועניין ויוכל להפעיל עוד חושים בעזרת המישוש הפריטים הרבים שתלויים מעליו.

– גיל תשעה חודשים עד שנה, בגיל הזה התינוק שלנו בדרך כלל ינסה להתחיל ללכת, עוד לא יוכל לעשות זאת בכוחות עצמו אך ניתן לתת לו חפץ מסוים אשר יתמוך בו וכך הילד התקדם בהדרגה. בנוסף על מנת לשפר את המוטוריקה העדינה רצוי שניתן לילד להתעסק בדברים כגון בניית לגו, העברת דפים בעיתון למשל והרכבת דברים שלא משקיפים לו סכנה.

איפה ניתן לקנות צעצועים לא יקרים ואיכותיים?

מי שזה לא הילד הראשון שלו, יודע היטב כמה עניין הצעצועים לילד יכול להיות יקר, אבל אנו לא מוכנים על הטוב ביותר בשביל הילד שלנו, מה בכל זאת עושים? זכרו, שם מפוצץ הוא לא בהכרח המוצר האידיאלי, אילו תלכו אל הרשתות הגדולות סביר להניח שתשלמו סכום גבוה על משהו שתוכלו למצוא במחיר נמוך, לפעמים אפילו בצורה משמעותית. אז איפה בכל זאת לקנות? אנו יכולים להמליץ לכם על אתרי האינטרנט, המחיר ברוב המקרים נמוך בהרבה, ישנו מגוון עצום של משחקים ובנוסף תוכלו לראות את הפרטים על כל צעצוע אותו תרכשו.

לסיכום :

זכרו, הבריאות וההתפתחות של התינוקות שלנו ממוקמים במקום הראשון, התאימו את הצעצועים אותם תרכשו לגילו של ילדכם, תוכלו למצוא מגוון מוצרי תינוקות ברחבי האינטרנט, והקפידו על בטחונו בכך שתבדקו את המוצר באופן יסודי לפני שתגישו אותו לילדכם, תו התקן הוא דבר נוסף שיכול לחזק את ביטחונכם בנוגע למוצר. כעת נשאר לכם רק ליהנות מההתפתחות המדהימה של ילדכם, בהצלחה !